ıllılı.ıl.lı.. Ask Çiçegim Forum ..ıl.lı.ıllılı
Dostluk Ve Paylaşım Plartformu
Aşk-Çiçeğim Forumuna Hoşgeldiniz. Forumumuzdan Yararlanmak ve Etkinliklere Katılmak İçin Lütfen Üye Olunuz.Foruma Üye Olmadan Önce Kurallarımızı Okuyunuz.

Kuralları Okumak İçin Tıklayınız...

ıllılı.ıl.lı.. Ask Çiçegim Forum ..ıl.lı.ıllılı

ıllılı.ıl.lı.. Biz Bir AiLeyiz Gel Sende KatıL Bize ..ıl.lı.ıllılı

AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Çölde Kavrulmuş Bir Aşka Dair

YazarMesaj
AsK-ÇiÇeGiM

1
Hobileri : Forum düzenlemek,Müzik dinlemek,pc...
Lakap : CaDı :p
Aktiflik :
999 / 999999 / 999

Sanal Hayvanı : 5

ÖzeL
Yetenek:
100/100  (100/100)
Uyarı Puanı:
Tecrübe:
100/100  (100/100)
MesajKonu: Çölde Kavrulmuş Bir Aşka Dair   Çarş. Mayıs 20, 2009 6:22 pm

Seni neden seviyorum kiyıllardır? Varlığını yanı başımda hissedemeden, senden bihaber; nasıl yaşatabiliyorumruhumun en ücra köşesinde seni? Aşkın adı sen oldun, yitip giden zaman dehlizlerinin orta yerinde. Ekseri kurduğum gece düşlerimin başkahramanı oluverdin ansızın. Seni düşünüp de adına yazdığım tüm şiirler gözyaşlarıma gark oldular, senden habersiz.

İncinmiş gururunun gardiyanı, hoyratça gasp etti, güç bela kurduğum tatlı rüyaları.Aşikâr, bir güvercinin kanatlarına sahipken ruhum, vuslatın karanlığa hapsetti sana yeşermiş umutları. Gece tüm yıldızlarını serptiğinde semaya, ışıl ışıl parlayan kamer bile ağladı, acınası feryadıma. Takvim yapraklarından, yağmur taneleri gibi süzülen günler, kurumuş hatıraları bıraktılar içimdeki ummana. Ve bir çıt bile çıkarmadan yanaştılar gönlümün limanına, hasret gemileri.

Matem rüzgârı, kana susamış azılı bir haydut gibi esti, küçücük penceremden içeri. Geçen gün suya düşen yansımamda, kendime benzettim seni. İstanbul’un hüzün kokan caddelerinde aradım bana bıraktığın hayalini. Gördüğüm her bir merdiven basamağında hatırladım, ürkek bir ceylan misali bakan gece siyahı gözlerini. Önce martılara sordum benden ırak sevgilimi ve sonunda yalnızlar ülkesinin “Suskun” kralıymış gibi hissettim benliğimi.

Geri dönüşü olmayan bir yazıyla, eskimiş papirüslere hapsettim senden kalma bir hayaleti. Tan vakti ağarırken ufukta, ben ürkek naralar attım ıssız kaldırımlarda. “Yana Yakıla” şarkılar dinledim eskilerden kalma bir gramofonda. Sensiz olduğum her an, senden bir şeyler biriktirdim yüreğimin derinliklerinde. Ve firakın Kızıl Deniz misali ikiye böldü, yokluğunla üşümüş soğuk bedenimi.

Ey Sevgili, senden sonra bir şişe şaraba satın aldım, aşkımı zamandan. Resmine bakıp da akrebin yelkovana olan aşkını, delicesine kutsadığımda oldu kıskandığımda… Yağmur damlalarının, yeryüzüne ulaştığı mevsimde içime çektim seni. Rengârenk bir gökkuşağının altında aradım ayrılığa uyak düşmüş bedenini. Ve ismini derinlerde bir hazine gibi sakladığım, yarım kalmış iki hayatın hikâyesini, yürekten gelen hüzünlü bir sesle mektuplarda tamamladım…

http://ask-cicegim.yetkinforum.net

1 sayfadaki 1 sayfası